PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107555}

Obcy kontra Predator

AVP: Alien vs. Predator
6,0 80 983
oceny
6,0 10 1 80983
4,0 13
ocen krytyków
Obcy kontra Predator
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator

-) Rozumiem kobiety/dziewczyny ktorym sie nie podobaja tego typu filmy [szacuneczek ;)]... ale jesli facet mowi ze ten film jest glupi czy slaby.. to uwazam ze nie jest 100% mezczyzna(a nawet nie 50% hah-to pierdoly).. i niech bierze sie za ogladanie melodramatow i tego typu filmow (seriale brazylijskie beda dla takiego kogos idealne..)-jesli mu mamusia pozwoli..oczywiscie ^^
-) Aż mi sie niedobrze robi jak czytam wypowiedzi tych 'wielkich speców od kinowych hitów'... a prawda jest taka ze Ci wszyscy krytycy nie maja pojecia o prawdziwym kinie.. JEDNYM SŁOWEM - WOGÓLE SIE NIE ZNAJĄ NA FILMACH!! ŻENADA PANOWIE!!! (tego typu maniacy na sile krytykuja co popadnie...)

ocenił(a) film na 4
emtec

@Panie emtec
Jak mężczyźnie może się podobać film dla 12-sto latków?
Film bez fabuły oraz z ewidentnym brakiem klimatu...

ocenił(a) film na 2
V69

EMTEC to kiedyś nazywało się BASF magnetics?

ocenił(a) film na 6
YouzeQ

buahahaha
BASF 240 kultowe tape'y , czarne pudelecko , ehhhh, piekne czasy
:)
emtec nie moze pamietac basfów bo go nie bylo na swiecie wtedy jeszcze :)
pozdro

ocenił(a) film na 1
emtec

Film rzeczywiście dla 12latków. Mojemu młodszemu bratu się podobał, więc chyba jest mężczyzną. :D

W ogóle nie był straszny. Zero klimatu. Uwielbiam całą serię Aliena, oglądam te filmy po kilka razy i zawsze siedzę z otwartą buzią, ściskam kubek z herbatą i boję się obejrzeć do tyłu... Ta część mnie po prostu znudziła, a momentami była równie śmieszna, jak "Oszukać przeznaczenie" itp. ;)

PS: Najwyraźniej musisz mieć poważne problemy z własnym poczuciem męskości, skoro stawiasz właśnie takie wyznaczniki co do czego, czy ktoś jest facetem, czy nie... Szczerze współczuję.

ocenił(a) film na 6
123_2

Proszę pamiętać że AVP nie jest jedną z części Obcych ani predatora. To tylko luźne nawiązanie do tych filmów i na szczęście nie ma z nimi wiele wspólnego

ocenił(a) film na 1
czosnu

No niestety ma COŚ wspólnego, a mianowicie tym czymś są właśnie obcy i predator. To chyba jest, że tak powiem, coś większych rozmiarów.

Wykluczając oczywiście fakt, iż ani w obcym nie było obcych, ani w predatorze predatora... Zawsze przecież mogło mi się coś pomylić. ;)

ocenił(a) film na 2
123_2

Mogłaś nie zdradzać mu, iż ten film jest dla mężczyzn, ale 12 letnich, bo jeszcze jakąś deprechę podłapie ;-)

Tymniemniej gratuluję gustu, oraz trafności wypowiedzi

emtec

No to chłopie jesteś chyba jedynym 100% mężczyzną na tym globie ;d

ocenił(a) film na 4
emtec

Jeżeli chcesz oceniać kto jest męzczyzną na podsawie filmu to rzycze szczęścia w dalszej twojej egzystencji. Rozumiem że niektóry ludzią ten film sie podobał ( mnie kategorycznie NIE ) ale nie wychwalajcie go pod niebiosa zadużo kiczu cóż każdy ma inny gust

say_2

Eileen, dziewczyno ciebie z moją siostrą chyba podmienili w szpitalu.
Ona nienawidzi wszystkiego co nie ma związku z HP. Juz myślałem, że cały żeński ród jest skrzywiony w tą stronę a tu proszę jakie pozytywne zaskoczenie :)

ocenił(a) film na 1
Aizen

A co to jest HP? Hewlett-Packard? :P

ocenił(a) film na 3
emtec

Zacznę od tego że nie należy sie wypowiadać o czyjejś męskości po tym jaki kto ma gust filmowy ;). Jeżeli o mnie chodzi film jest beznadziejny. Strasznie długo na niego czekałem wyszukując wszelkich możliwych materiałów na jego temat. A gdy w końcu wyszedł na światło dzienne okazało sie że jest tak naprawdę kiepski. Strasznie się wkręciłem w tematykę AvP i mimo że nie jestem fanem komiksów przejrzałem chyba wszystkie możliwe z serii AvP. I musze powiedzieć że wolałbym żeby film który nakręcono nigdy nie powstał. Zbyt efekciarski i kręcony bez pomysłu. W każdym razie ja wyobrażałem go sobie inaczej i mam nadziej że 2 część będzie w zupełnie innym klimacie. Są oczywiście fragmenty na które aż miło popatrzeć ale co do całego filmu hmmmm.....jakby to wyrazić najprościej-jest miałki(czyt. nijaki).

Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie i mam nadzieje że nie zostanę z tego powodu sprowadzony do roli kastrata. :)

ocenił(a) film na 3
emtec

Emtec to raczej ty nie jestes nawet 10% facetem skoro to jest dla ciebie taki dobry film. Powinienes sie chyba dokształcic w dziedzinie kina o podobnej tematyce.

ocenił(a) film na 7
gerald_00

0 argumentów panowie żenada.. powiem tak.. Lubie ten film i dam wysoką ocenę.. ale fani tego filmu sie ośmieszają po prostu nie argumentując dlaczego dają wysoką ocenę.. ktoś jest fanem Alien lub Predatora.. a nie wie że była gra AvP. Zastanawialiście sie do czego bardziej film nawiązuje? ktoś z was przeszdedł całe AvP? Obejrzał wszystkie części Alienów i predatoróffffffffff? :D

ocenił(a) film na 1
skt84

Ja skt84.I muszę z przykrością stwierdzić,że wypisujesz bzdury porównująć to coś (trudno nazwać filmem ten chłam jakim jest AvP)do gry AvP(czy to do części 1,czy 2),gdyż ta, w porównaniu z tym kompostem Andersona ma coś takiego jak KLASĘ,której kompletnie brak w "filmie" ,który Ty tak wysoko oceniasz...
Osobiście żal mi jest ludzi Twojego pokroju,którzy cenią sobie ten"super,zajefajnisty,wypasiony z super efektami film" z powodu ich gustu,,a raczej jego braku.Ale jeszcze bardziej jest mi smutno,że przez takich jak Wy rynek komercyjnych,kiczowatych produkcji jest wciąż nakręcany.Przykładu daleko nie trzeba szukać-już powstaje AvP2...Ale cóż począć,świat idzie do przodu,a "buraki",dresiarze wraz z nim,i niestety tradycyjne,stare kino staje się już kinem niszowym.Naprawdę szkoda.Widzisz,my tradycjonaliści,ceniący sobie bardziej fabułę ,przesłanie,czy piękno niesione wraz z filmem jako medium nad komputerowymi efektami,zawsze będziemy z Wami-dziećmi ery efektów komp. w opozycji.Pozostaje tylko mieć nadzieję,że kiedyś,pewnego dnia przyznasz mi rację.I że nie będziesz do końca życia tą świnią z przysłowia,które słusznie stwierdza"Że dobra świnia zje wszystko".Chyba nawiązania tego przysłowia do kontekstu powyższej wypowiedzi nie muszę tłumaczyć...

expo2000

ewidentna provokacja.

Krolik_Pudding

Autor tematu gdzieś zniknął. Pewnie siedzi na nocniku i robi kupę. O, już zrobił! Hej, to nie kupa, to AvP na DVD! Hm, czyli właściwie to kupa.

ocenił(a) film na 4
Mierzwiak

Mierzwiak- nic dodać, nic ująć. Bardzo trafny koment.

ocenił(a) film na 1
Krolik_Pudding

Co to jest provokacja?

ocenił(a) film na 7
expo2000

Typowa prowokacja. No tak jak na prawdziwe dziecko neostrady przystało. Te filmy z góry muszą być wypchane efektami specjalnymi skoro nie lubisz ich oglądać nie idź do kina tylko dalej siedź na forum i pisz durne posty dziecko i prowokuj dalej :p

użytkownik usunięty
emtec

Seria "Obcy" i "Predator" to jedne z najlepszych thriller'ow sci-fi, jakie obejrzalem w życiu (właściwie najlepsze :) ). Na ten film czekałem bardzo długo.
Po obejrzeniu bardzo się ucieszyłem i rozczrowałem. Ucieszyłem, bo w końcu moje oczy ujrzały na dużym ekranie starcie tych dwoch legendarnych gatunkow. Rozczarowałem, bo strasznie ten film jest niedopracowany. Dlaczego, już piszę:
1. Długość filmu - ~ 1 godz 30 min, dajmy spokoj, film tego typu powinien trwać min. 2godz . Pan Adnerson powinien był wrocić do źrodła (8 pasażer Nostromo) i nakręcić więcej materiału filmowego.
2. Głowna postać - kobieta, echh, drugiej Elen Ripley już nie bedzie, chocia Sanaa Lathanż poradziła sobie całkiem w pyte jako Lex :).
3. Starcie - pierwsze starcie w filmie i 2 predków odrazu odchodzi do krainy wiecznych łowów, hmmmm, jakieś to naciągane.
4. Kilka innych szczegułów o których już nawet nie warto wspominać.
Podsumowując, p. Anderson nie odrobił pracy domowej odnośnie tych dwóch wspaniałych serii, a których ja jestem wielkim fanem !!! Jest to oczywiście moja skromna opinia.

A jeśli chodzi o autora tego wątku, to pewnie miał na myśli, że filmy tego typu oglądają w większości mężczyźni (thriller'y sci-fi z dużą dawką akcji), a na pewno nie to, że są one miernikiem męskości :].

A co do innych odpowiedzi, ten film jest za brutalny, na pewno nie jest dla dwunastolatków. Chociaż zdaję sobie sprawę, że wielu go oberzało. A później rodzice się dziwią, że z ich dziećmi jest coś nie tak.

Wspaniały film obcy kontra predator mam gdzieś opinie ludzi dla mnie arcydzieło a obcy był jedynie dobry do trójki potem totalna popsuli najlepszy film świata obok Stars Wars zresztą dwie ostatnie części Gwiezdnej sagi też popsute teraz liczy się komercja i jak najwieksza widownia całe rodziny dzieci ,babcie , mamy ,to były filmy kultowe dla określonego grona widzów a zrobili z tych obóch sag film familijny dla ojców ,dzieci i mam z programu 500+!!!!!

ocenił(a) film na 6
emtec

W tym filmie zabrakło tylko jednego, namiętnego pocałunku predatora z tą panienką. Chcieli zrobić drugą Ripley... nie wyszło. Ogólnie film dobry, gdyby nie główna bochaterka.

użytkownik usunięty
Jacobus

a teraz panie emtec proszę, uzasadnij co "AVP" ma takiego czego niema np "Aliens", które oceniłeś tylko na 8/10? komplety brak klimatu? obcy jako bezmózgie yeti?

seria filmów o Obcym rowniez jest bardzo udana i jak najbardziej podtrzymuje moja ocene 8/10... nie widze powodu bym mial sie czego wstydzic :D a zwyczajnie brakuje Alienowi takiego przeciwnika jak Predator.. to wystarczy.

użytkownik usunięty
emtec

tak, bo tylko wystarczy że pojawiają się Obcy i Predator jednocześnia a potem zachwalasz film po niebiosa:)

użytkownik usunięty
emtec

"ten super film nie jest dla panienek!"

Racja. Ten "super" film jest dla dzieci.

użytkownik usunięty

PS. do poprzednieh wypowiedzi - AVP jako pierwszy z filmów z Obcym i predatorem dostał kategorię wiekową PG-13 i jest adresowany mniej więcej do tej samej grupy wiekowej co Transformers. Ale Transformers nie sprowadza do poziomu bajeczki czegoś co nigdy bajeczką nie było, bo Transformers od początku było bajeczką.

Nie ma więc tam żadnego profanowania klasyki kina SF, które ma miejsce w AVP.

to skoro wiedziales ze do takiej grupy wiekowej ten film zostal skierowany tzn ze musiales go ogladac, bo smiesz go oceniac. wiec tym bardziej mi Ciebie szkoda! mi tam nie przeszkadza,ze obok mnie w kinie moze sobie usiasc 13letnie dziecko z ojcem-skoro film moze bys skierowany do szerokiego grona odbiorcow to (czemu nie?)tym lepiej... grunt by byc zadowolonym z wydanych pieniedzy. zreszta chyba zauwazyliscie,iz film ten ma swoich wielbicieli wsrod starszych odbiorcow-chociazby na tym forum. bo przeciez takiemu 13-letniemu dziecku nawet do glowy by nie przyszlo by odwiedzac taki filmweb, a tym bardziej dyskutowac z takimi dewiantami jak Ty czy Tobie podobnymi. poza tym uwazam ze krytykowac cos na sile to nie sztuka, ja nawet nie bede udawal krytyka bo po prostu nim nie jestem (Bogu dzieki). a czy trzymanie sie pewnych schematow jest dobre? nie sadze... rozumiem, ze jestescie starymi zakapiorami i juz inne nowe filmy do Was nie docieraja (nie te lata), no bo Wy macie ta swoja 'klasyke', ktorej ruszyc nie wolno.

ps. powtarzac mi sie nie chce ile mam lat, bo i tak bys zapomnial albo nie zrozumial... smarku!

ocenił(a) film na 2
emtec

Jakież to dla przygłupów typowe - słów emtecowi nie starcza, nie ma też do powiedzenia nic mądrego na obronę filmu, więc woli swój atak obracać przeciwko tym, którym się nie podobał.

"Ten film nie jest dla panienek!" - normalnie śmiechu warte.

Der_SpeeDer

widze ze Ci sie spodobalo... tym bardziej mi milo. a slow owszem mi szkoda, na takich jak Ty! juz nawet Ci nie ublize, bo i tak jestes poszkodowany przez los. ps. nawet na riposte dobra Cie nie stac i powtarzasz sie po koleszkach...

ocenił(a) film na 2
emtec

"a slow owszem mi szkoda, na takich jak Ty!"

Kogo próbujesz oszukać, pisząc to? Chyba samego siebie...
Jak może ci być szkoda czegoś, czego w ogóle nie masz?

"i tak jestes poszkodowany przez los"

Na szczęście mam takie miernoty, jak ty, i może mi być lepiej na tym świecie ze świadomością, że są ludzie jeszcze głupsi i jeszcze bardziej "maluczcy", niż ja... prawda?

"nawet na riposte dobra Cie nie stac"

Ciebie nawet na tekst o poziomie inteligencji wyższego niż troglodyty nie stać, więc nie oceniaj kogoś, kto jest lepszy od ciebie w danym "rzemiośle".

"powtarzasz sie po koleszkach..."

I na koniec błąd na poziomie ucznia pierwszych lat podstawówki. Normalnie znakomity akcent na zakończenie, lubię czasem ryknąć pogardliwym śmiechem.

użytkownik usunięty
emtec

" mi tam nie przeszkadza,ze obok mnie w kinie moze sobie usiasc 13letnie dziecko z ojcem"

Mi również to nie przeszkadza jeśli jestem w kinie na Spider-Manie, Transformerach lub Piratach z Karaibów.

"bo przeciez takiemu 13-letniemu dziecku nawet do glowy by nie przyszlo by odwiedzac taki filmweb, a tym bardziej dyskutowac z takimi dewiantami jak Ty czy Tobie podobnymi"

O RLY? to co tutaj robisz?

"poza tym uwazam ze krytykowac cos na sile to nie sztuka"

Za to bronić coś na siłę to już sztuka?

Alien - KLIMAT
Aliens - KLIMAT
Alien 3 - KLIMAT
Alien 4 - Resurrection - KLIMAT
Predator - KLIMAT
Predator 2 - KLIMAT ( tyle że już taki sobie 5/10 )
Alien vs. Predator - niestety brak KLIMATU ( sieczka sieczka sieczka )

MilesQuaritch

sory w 4ce miało być BRAK KLIMATU ( sieczka sieczka sieczka )

ocenił(a) film na 4
emtec

Maczo proponuję ci "Man behind the sun". Albo coś z niższej półki "Niku Daruma" ewentualnie trylogię "August Underground".

ocenił(a) film na 4
emtec

Film jest średni (5/10). Jedyne co mi się naprawdę podobało to postać Predatora. Za to moment, kiedy Predek wręcza broń tej babie to jest już niestety przegięcie :P Twórcy "trochę" nie trafili w klimat...

Temat męskości i niemęskości zostawię w spokoju... Szkoda słów i czasu.

Pozdrawiam.

Trawek

PEWNE JEST JEDNO = TEN SUPER FILM TO GÓWNO

użytkownik usunięty
MilesQuaritch

jak uważasz ten film za gówno to czemu masz go w "ulubionych"?:P

ocenił(a) film na 1
emtec

Raczej uśmieje się nad człowiekiem którego kręcą takie "dzieła".......litości :)

Zandarm

sentyment do nazwy i to wszystko ... no i do postaci ...

emtec

Przepraszam bardzo, jestem kobietą i wprost uwielbiam i ten film i tego typu filmy ;) A to wszystko zawdzięczam bratu ;) Więc filmy w stylu: Underworld, Resident Evil, Obcy, Predator, Freddy vs. Jason rządzą :D Powinieneś napisać: "ten super film nie jest dla panienek, nie licząc wyjątków", czy coś w tym stylu :]
Pozdrawiam:)

emtec

Gdybym nigdy wcześniej nie oglądał żadnej części "Obcego" i żadnego "Predatora" to film pewnie by mi się spodobał. Ba - gdyby sam film miał inny tytuł i były w nim inne potwory to może byłby całkiem znośny. Ale ktoś postanowił zmierzyć się z legendą Aliena i Predatora i wyszedł mu .... taki sobie filmik.

ocenił(a) film na 4
KrzysztofT

no nie wiem czy inne potwory w tej konsystencji by dały inny wynik. film sam sobie jest slaby (choć może i masz troche racji bo dzieki poprzednikom jest wiekszy kontrast)

ocenił(a) film na 6
harris

Film jest OK, dobry, ale żeby od razu mówić, że jak komuś się nie podoba to nie jest facetem to kpina, Autor tematu ma chyba z aż 15 lat bo takie coś stawia jako wyznacznik męskości... brak mi słów, koleś ma jakieś kompleksy na punkcie swojej męskości... Trudno

ocenił(a) film na 7
hary_5

O już przestańcie pierdolić jak stare baby. Szanujcie opinie innych. Mi też się podoba pierwsze AvP w szczególności na tle dwójki. Nie jest to arcydzieło może, ale stoi na odpowiednim poziomie. Fabuły nie ma? Co wu kurwa ślepi czy głusi jesteście. Wątek jest nawet dobry. Tylko z realizacją troszkę nie tak było. A jak nadal będziecie narzekać, to sobie oglądnijcie Władce Pierścieni. Mimo wszystko Pozdrawiam Wszystkich bez wyjątku i pretensji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones