PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107555}

Obcy kontra Predator

AVP: Alien vs. Predator
6,0 80 983
oceny
6,0 10 1 80983
4,0 13
ocen krytyków
Obcy kontra Predator
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator

Parę pytań :)

ocenił(a) film na 6

Jeżeli dobrze zrozumiałem to ekipa przybyła to piramidy gdzie obcych już dawno nie było. Została tylko zahibernowana Królowa, którą obudził jakiś tam mechanizm. Zaczęła składać jaja, z których powychodziły te milusie łapki. Zaatakowały one członków ekspedycji, z których to potem powychodziły Alieny. Tu rodzi się moje pytanie. Oni tam chyba byli mniej niż 24 h więc jakim cudem te Alieny tak szybko urosły? Również zaskakująca jest ich liczba biorąc pod uwagę ograniczona ilość żywicieli. Proszę o wasze opionie:)
Aha, no i co z tą czarnoskórą panią, została w zapomnianej przez Boga dziurze i sobie mieszka z pingwinami?:)

ocenił(a) film na 4
sciupi92

No cóż, nieścisłości, nieścisłości i jeszcze raz nieścisłości xD
Co do tego ile czasu rośnie chestburster do dorosłego osobnika, to chyba najlepiej jest się dowiedzieć z książek. Sam tego do końca nie wiem, bo w każdym filmie przedstawiają to zupełnie inaczej, jeżeli chodzi o czas rozwoju. Można przyjąć, że jak chestbuster się pożywi czymś to urośnie, a można przyjąć, że alien jest takim kosmitą, że nie potrzebuję pożywienia żeby zwiększyć swoją masę i trwa to po prostu jakiś określony czas. Z biologicznego punktu widzenia może brzmi nie logicznie, ale w końcu to niezbadany kosmita, więc kto wie jakie dziwaczne cechy posiadał.
Co do liczby alienów, to żywicieli było tam z 10 osób, może 15. Nie kojarzę już do końca, ale czy alienów było aż tak dużo żeby się tego czepiać? Chyba nie. Chociaż możliwe, że z tą ich liczbą lekko przegięli.

Co do czarnej pani ( nie jestem rasistą;p) to w scenie końcowej ukazali jak u jej stóp, nagle w tych wszystkich zgliszczach ni stąd ni z owąd pojawia się pojazd śnieży. Można więce założyć, że nim sobie pojechała gdzieś tam do pingwinów albo do tego :D

ocenił(a) film na 6
Ajinur

Dziękuje za Twoją wypowiedź:) Ja również nie jestem rasistą, po prostu zapomniałem imienia bohaterki, a (cóż jako że jestem leniwy;p) nie chciało mi się na FW sprawdzić. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
sciupi92

Pamiętajmy też o tym, że twarzołap (aka chestbuster) mógł również atakować predatorów i z tego związku również wychodziły "węże".

ocenił(a) film na 6
Surprajs

Skoro "twarzołap" to nie chestbuster, tylko facehugger...

ocenił(a) film na 5
FILioza

Faktycznie ;)

ocenił(a) film na 9
sciupi92

Udała się z całą pewnością na statek który czekał na powrót drużyny. Po powrocie do domu za pewne przesłuchał ją rząd, bo jak wiemy z drugiej części (i moim zdaniem też z filmów o Predatorach, jestem z tych co uważają te wszystkie filmy za kanoniczne) wiedzieli już o co chodzi, co to za bestie. Potem firma Yutani rozpoczęła prace nad bronią Yautja, po pewnym czasie połączyła się z Weyland Corporation i tak rozpoczęła się ekspansja kosmosu w celu poszukiwania w głównej mierze obcych.

sciupi92

W filmie nie masz podanego upływu czasu. Pzdr:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones